Protokół kredytowy DeFi firmy Aave uruchomił nowe ramy zarządzania siecią główną Ethereum, jak ogłosił w piątek zespół Aave.

Aave Governance było wcześniej prowadzone na testnetach Kovana i Ropstena, gdzie użytkownicy mogli przetestować głosowanie na Aave Improvement Proposals (AIPs), które zostałyby wykorzystane do dalszego rozwoju tokena. Dzięki uruchomieniu w sieci mainnet, użytkownicy Aave mogą teraz głosować na pierwszy oficjalny AIP, który skupia się na planowanej migracji tokena.

Pierwszy AIP, „AIP1“, to propozycja, która określi proces migracji z tokena LEND do tokena AAVE, co uczyni go nowym tokenem zarządzania firmy Aave. Użytkownicy będą musieli podłączyć swoje portfele w Aave DApp, wybrać propozycję i zagłosować. Według zespołu protokołu, okres głosowania będzie trwał pięć dni. Jeśli propozycja przejdzie, migracja zostanie aktywowana i użytkownicy będą mogli przenieść się z LEND do AAVE.

Zespół zajmujący się protokołem, który uruchomił się na początku tego roku, zebrał w lipcu 3 miliony dolarów na sprzedaż swojego żetonu LEND.